Opis świnki morskiej

Zdjęcie znalezione na stronie Wikipedia.org

Zdjęcie znalezione na stronie Wikipedia.org

Interesujące zwierzątko domowe Jeśli pochylimy się nad zagadnieniem, które zwierzęta domowe są obecnie najpopularniejsze, na pewno wpadną nam do głowy również gryzonie. Na tej płaszczyźnie szczególnym przykładem jest świnka morska, która jest zwierzątkiem o znacznych gabarytach – zwłaszcza, jeśli będziemy porównywać ją wśród gryzoni. Co za tym idzie, klatka doskonała dla świnek morskich musi być naprawdę dużych rozmiarów, bo w przeciwnym razie zwierzątko nie będzie się znakomicie w niej czuło.

Samo przebywanie w zamkniętej przestrzeni to naprawdę za mało, aby w odpowiedni sposób zaopiekować się omawianym pupilem. Niezwykle kluczowe jest, aby bardzo często wypuszczać świnkę na dłuższe spacery po naszym mieszkaniu. Oczywiście musimy te wycieczki nadzorować, aby naszej śwince nie przytrafiło się nic złego. Dobrym pomysłem może okazać się zamówienie kojca, który wyznaczy dla świnki określoną przestrzeń do swobodnego poruszania się. Trzeba także pamiętać o zbilansowanej diecie przywołanego gryzonia. Koniecznie trzeba do niej wprowadzić poszczególne jarzyny, za którymi przepada większość gryzoni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>