Pielęgnacja Spanieli

Zdjęcie znalezione na stronie Maxpixel.freegreatpicture.com

Zdjęcie znalezione na stronie Maxpixel.freegreatpicture.com

Spaniele to nadzwyczaj towarzyskie psy, które niezmiernie szybko przywiązują się do właściciela i są bardzo wierne. Spaniele są znakomitymi towarzyszami, uwielbiają pieszczoty, i także zabawy dodatkowo spacery. Spaniele są też psami doskonałymi dla dziećmi, ponieważ są one nadzwyczaj cierpliwe dodatkowo zniosą nawet zabawy z małymi dziećmi. Spaniele idealnie nadają się do tresury i niezmiernie banalnie nauczyć je posłuszeństwa, w związku z tym jeżeli mamy spaniela to ewidentnie pożądane byłoby go regularnie uczyć oraz tresować.

Spaniele wymagają jednakże odpowiedniej pielęgnacji, bowiem posiadają długą sierść, która musi być regularnie czesana. Znacząca jest również pielęgnacja uszu psa, szczególnie po spacerze. Jak wiadomo spaniele posiadają długie dodatkowo wiszące uszy, z tej przyczyny są o wiele bardziej narażone na pasożyty, czy też na choroby uszu. W związku z tym zawsze powinniśmy dbać o to, ażeby były one schludne. Spaniele wyróżniają się ładnym umaszczeniem i cudowną również przyjemną sierścią. Teraz możemy wyróżnić spaniele o umaszczeniu rudym, złotawym czy też brązowym lub czarnym, poniektóre rasy spanieli mają też cętkowaną sierść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>