Wybór Koszatniczki

Zdjęcie znalezione na stronie Wikipedia.org

Zdjęcie znalezione na stronie Wikipedia.org

Wybierając idealnego zwierzaka dla pociechy, najczęściej kierujemy się tym, aby nie sprawiał on za dużo problemów, a opieka nad nim nie była zbyt czasochłonna. W tym względzie znakomitym wyborem stanie się koszatniczka, z którą wbrew pozoru można dość łatwo nawiązać kontakt. Należy zauważyć, że wymaga to cierpliwości, ponieważ wszystkie gryzonie z natury nie są zwierzętami oswojonymi z kontaktem z człowiekiem.

Koszatniczce należy stworzyć adekwatną przestrzeń, w której będzie mogła swobodnie się poruszać. W tym celu należy kupić dość dużą klatkę, najlepiej z różnymi poziomami. Tym samym gryzoń będzie mógł poruszać się również w górę, co bez wątpienia doskonale wpłynie na jego ogólną kondycję. Jeśli zaś chodzi o pożywienie dla koszatniczek, z pewnością nie będziemy mieć kłopotów z jej nabyciem. W sklepach zoologicznych czeka na nas naprawdę ogromny wybór najrozmaitszych mieszanek, przy wsparciu których zadbamy o zdrowie naszego pupila. Koszatniczka nie jest trudnym w opiece zwierzęciem i z pewnością w szybkim czasie przypadnie do gustu nawet młodszym maluchom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>