Wymagające Szynszyle

Zdjęcie znalezione na stronie Wikipedia.org

Zdjęcie znalezione na stronie Wikipedia.org

Opieka nad większymi gryzoniami Szynszyle są jednymi z bardziej wymagających gryzoni, ponieważ musimy im poświęcić naprawdę sporo uwagi. Są to jednak niezwykle urocze stworzonka, które w szybkim czasie nawiązują kontakt z człowiekiem. Stosunkowo dużo hodowców jest zdania, że szynszyla szczególnie dobrze rozwija się przy wsparciu drugiej szynszyli, tworząc parkę. Jest to też znakomite rozwiązanie dla właściciela, z tego względu, że tym sposobem zwierzątka nie poznają nudy.

Niezwykle istotne jest także zagwarantowanie im innego rodzaju rozrywki, w czym przydatne staną się zabawki przeznaczone właśnie dla tych gryzoni. Bez problemu znajdziemy je w sklepie zoologicznym, decydując się na takie produkty, które spełnią nasze oczekiwania. Bardzo ciekawą propozycją są na przykład huśtawki dla szynszyli. Możemy je zawiesić w wybranym miejscu, oczywiście pamiętając o bezpieczeństwie naszego pupila. Tego rodzaju asortyment nie jest zbyt drogi, więc z powodzeniem możemy nabyć nawet większą liczbę huśtawek czy żerdek. Tym sposobem uda nam się zagwarantować pupilowi atrakcyjną przestrzeń, w której z przyjemnością będzie się poruszał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>